Sot takim i ri Zaev-Gashi

by admin
Spread the love

Kryeministri Zoran Zaev sot pritet të takoj përsëri kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi. Detaje për vendin dhe kohën e takimit pritet të mësohen gjatë ditës.

Ndryshe Zoran Zaev e Afrim Gashi gjatë takimit të së hënës parimisht janë marrë vesh mbi aspektet programore, ndërsa vijon ndarja e resorëve.

Jo zyrtarisht Alternativa pretendon ministrinë e Shëndetësisë dhe një zëvendëskryeministër në mesin e katër prej tyre sa momentalisht numëron Qeveria.

Lexo lajme interesante

You may also like