Sonte zhvillohen dy ndeshje të çerekfimnales – Shqip

by admin
Spread the love

Barcelona – Real Sociedad (21:00) dhe Osasuna – Sevilla (22:00)

Në futbollin spanjoll sot në program janë dy takime të çerekfoinales së Kupës së Mbretit.

Barcelona në “Camp Nou” do të përballet me Real Sociedadin me fillim në ora 21:00. Skuadra e Barcelonë deri në këtë faze ka aritur pasi në faze eliminatore mundi ekipin CEutas me trezultat 5-0, ndërsa kundërshtari i tyre Real Sociedad mundi ekipin Mallorco 1-0, ekipin ku luan reprezentuasi i KOsovës Vedat Muriqit . Ndeshjen Barcelona – Real Sociedad do të drejtoj arbtri Jesús Gil Manzano

Në ndeshjen tjëtë çerekfinale në stadiumin Stadiumi El Sadar përballen Osasuna – Sevilla , ky takim luhet sonte me fillim në orën 22:00. Drejtësinë në ndeshjen Osasuna – Sevilla do ta ndaj arbitri Ricardo de Burgos Bengoetxea

Përgatiti Shaban Sinani /KlanMacedonia/

Lexo lajme interesante

You may also like