Sllovakia përgëzon Kurtin e Vuçiqin për guximin dhe përgjegjësinë politike në Ohër

by admin
Spread the love

Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Rastislav Kaçer, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për normalizimin e raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në Ohër të shtunën.

Kaçer, përmes një shkrimi në Twitter, i përgëzoi Kurtin e Vuçiqin për guximin dhe përgjegjësinë politike.

Ai shtoi se Sllovakia është gati t’i mbështesë të dyja vendet.

“Përgëzoj guximin dhe përgjegjësinë politike të liderëve të Serbisë dhe Kosovës. Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve dhe forcimit të stabilitetit rajonal. Thelbësore për të ofruar elementë të rënë dakord për të zhbllokuar potencialin e plotë për të gjitha palët. Sllovakia është gati të japë mbështetjen e saj”, ka shkruar Kaçer në Twitter.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

You may also like