Shtëpi dhe 30 bileta fluturimi për Napoli e Bruksel, Mertens pranë kalimit në Turqi

by admin
Spread the love

Dries Mertnes shumë pranë transferimit në Turqi te Galatasaray.

Golashënuesi më i mirë në historinë e Napolit ka preferuar t’u bashkohet gjigantëve turq në këtë fazë të fundit të karrierës së tij, pasi nuk gjeti gjuhën e përbashkët me presidentin de Laurentiis për vijimin e bashkëpunimit.

35-vjeçari zgjodhi transferimin në Stamboll pasi iu plotësuan të gjithë kërkesat që kishte, dhe nuk ishin, në fakt, të pakta. “Sky Sport” zbulon se paga e lojtarit do të jetë 4 milionë euro në sezon plus bonuset, por në ofertën e Galatasaray-t përfshihen një shtëpi, shofer personal dhe 30 bileta fluturimi Stamboll – Napoli apo Stamboll Bruksel.

E ç’mund të kërkojë më shumë se 25-vjeçar në kontratën ndoshta të fundit të karrierës?!/ Super Sport


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like