Shpend Ahmeti e ka një propozim se si të quhet asociacioni

by admin
Spread the love

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka propozuar që Asociacioni i Komunave më Shumicë Serbe emrin ta ketë Asociacioni i Komunave të Republikës së Kosovës me Shumicë Joshqiptare.

Sipas tij, kjo do të siguronte që asociacioni të jetë i Republikës së Kosovës dhe të mos ketë karakter njëetnik, njofton Shqip.

“Unë kisha propozuar emrin Asociacioni i Komunave të Republikës së Kosovës me Shumicë Joshqiptare 1. Siguron që asociacioni është i Republikës sonë 2. S’ka karakterit njëetnik. Se a do të ketë asociacion? Për mua nuk ka debat”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv

You may also like