Sherr masiv në fushë, plas grushti pas dy kartonëve të kuq

by admin
Spread the love

Një sherr masiv ka ndodhur në futbollin uellsian.

Arbitri ndëshkoi dy lojtarë me kartonë të kuq, por thumbimet mes tyre vazhduan.

Në një moment kërciti grushti, teksa në sherrin e madh në mesin e fushës u përfshinë lojtarët e të dy skuadrave dhe stafet respektive.

Arbitri vërshëlleu për përfundimin e sfidës duke i ftuar të gjithë të futeshin në dhomat e zhveshjes, por inati, nervat dhe grushtet mes lojtarëve nuk u ndalën.

Kjo ndodhi gjatë ndeshjes Rhyl-Bangor, e vlefshme për divizionin verior të futbollit uellsian, që u fitua me rezultatin 1-2 nga skuadra udhëtuese./ Super Sport


Top Channel

You may also like