SHBA – Shtëpia e Bardhë: Biden dhe Putin më shumë se një orë në telefon për Ukrainën

by admin
Spread the loveUASHINGTON, 12 shkurt /ATSH-AFP/ – Presidenti i SHBA, Joe Biden dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin folën në telefon për pak më shumë se një orë sot për Ukrainën, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

“Telefonata mes presidentit Biden dhe presidentit rus Putin përfundoi në orën 12:06 (1706 GMT)”, tha një zyrtar amerikan./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakRama: 276,420 qytetarë e kanë kthyer të plotësuar pyetësorin e Këshillimit Kombëtar
Artikulli tjetërDy gra fitueset e çmimit Wolf për Kiminë


Lexo lajme interesante

You may also like