SHBA – FBI: Infrastruktura amerikane në shënjestër të hakerave kinezë

by admin
Spread the loveUASHINGTON, 31 janar /ATSH-ANSA/ – Hakerët kinezë po përgatiten të “bëjnë kërdi dhe të shkaktojnë dëm të vërtetë për qytetarët dhe komunitetet amerikane.

Ky paralajmërim u bë nga numri një i FBI-së, Christopher Wray në dhomën amerikane gjatë një seance dëgjimore.

“Deri më tani ka pasur pak vëmendje të publikut për faktin se hakerat kinezë po synojnë infrastrukturën tonë. Dhe rreziku që kjo paraqet për amerikanët meriton vëmendjen tonë tani”, theksoi Wray. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakRama ndan pamje nga Gjirokastra


You may also like