Sergio Ramos lëndohet sërish, në dyshim ndaj Real Madridit

by admin
Spread the love

Liga e Kampionëve është gati të rikthehet dhe Paris Saint-Germain-Real Madrid është ndeshja më e spikatur e 1/8 të fundit, por Sergio Ramos tani përballet me një garë me kohën për të qenë gati për atë ndeshjen e parë në “Parc des Princes” më 15 shkurt.

Pasi lëndimi e la jashtë fushës për muajt e parë të 2021/22, qendërmbrojtësi më në fund ishte në gjendje të fillonte të shfaqej për klubin francez në javët e fundit, por tani ka pësuar një problem muskulor në stërvitje.

Kjo sipas Le Parisien, i cili shton se spanjolli duhej të largohej herët nga një seancë stërvitore e PSG-së pasi vuri re këtë problem.

Ramos është i motivuar të luajë kundër ish-klubit të tij, të cilin ai u largua për PSG-në në verën e kaluar. Ai do të luftojë për të qenë i aftë për atë ndeshje të parë më 15 shkurt, përpara se të rikthehet në “Estadio Santiago Bernabeu” më 9 mars.

Lexo lajme interesante

You may also like