Senatorët amerikanë takohen me Zelenskyn në Kiev

by admin
Spread the love

Një delegacion i politikanëve amerikanë përfshirë udhëheqësin republikan të Senatit Mitch Mcconnell është takuar me presidentin e Ukrainës Zelensky në Kiev.

Senatorët Susan Collins, John Barrasso dhe John Cornyn ishin gjithashtu pjesë e vizitës në Kiev, shkruan Skynews.

Nëpërmjet një postimi në mediet sociale, Zelensky tha se vizita ishte “një sinjal i fortë i mbështetjes dypartiake për Ukrainën nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara dhe populli amerikan”.

“Faleminderit që na ndihmoni të luftojmë jo vetëm për vendin tonë, por edhe për vlerat dhe liritë demokratike”, shkruan Zelensky.

Rruga Press

Lexo lajme interesante

You may also like