Scamacca: Njerëzit nuk e dinë, por kam luajtur gjithë vitin me menisk të dëmtuar

by admin
Spread the love

Sulmuesi i West Ham, Gianluca Scamacca zbuloi një detaj për sezonin e tij të fundit.

Në një intervistë të dhënë për mediet italiane, Scamacca zbuloi se ka luajtur gjatë gjithë viti me menisk të dëmtuar.

Ndoshta njerëzit nuk e dinë, por unë luajta gjatë gjithë vitit me meniskun e dëmtuar. Pastaj në një moment të caktuar, ishte e pamundur të vazhdoja dhe përfundova në operacion. Deri në mars luajta 27 ndeshje në të gjitha kompeticionet dhe shënova 8 gola. Mund të kisha bërë edhe më mirë, por edhe më keq… Nuk kam luajtur në finale kundër Fiorentinës është e vërtetë, por sigurisht e ndjej që fitorja e Conference League më përket, në atë kompeticion kam shënuar tre gola në shtatë ndeshje.”-deklaroi sulmuesi.


Top Channel

You may also like