SANREMO 2024 – Ramazzotti: Mjaft më me luftëra!

by admin
Spread the love

SANREMO, 9 shkurt /ATSH-ANSA/ – Ka pothuajse 500 milionë fëmijë që jetojnë në zonat e konfliktit, miliona të tjerë që nuk do ta shohin kurrë Tokën e Premtuar, ka mjaft gjak, ka mjaft luftëra, tha dje në mbrëmje ylli i muzikës italiane, Eros Ramazzotti, i ftuar për të kënduar edhe një herë këngën ”Terra Promessa”, me të cilën 40 vite më parë fitoi Sanremon.

”Paqe! Boll më me gjak, boll më me luftëra”, deklaroi ai.

Apeli për të ndalur konfliktet u bë nga Eros Ramazzotti, i ftuar në skenën e ”Ariston” për të festuar 40-vjetorin e këngës, e prezantuar pikërisht në atë skenë.

”I detyrohem gjithçka Sanremos”, tha ai me emocion.

Në fund, Ramazzotti bën një apel për paqe.

“Pesëqind milionë fëmijë që jetojnë në zonat e konfliktit, miliona të tjerë nuk do ta shohin kurrë Tokën e Premtuar”, tha ai.

Ndërkohë, ylli i kinemasë, Russell Crowe ndezi ”Ariston”-in dhe u tall me John Travoltën.

Aktori nga Zelanda e Re, i cili me krenari zbuloi në Sanremo se ka origjinë italiane, nuk luajti ndonjë rol në skenën e ”Ariston”, por këndoi me grupin ”The Gentlemen Barbers Let the light shine”.

Një performancë e denjë për Grammy për të prezantuar turneun e tij nëpër Itali./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

You may also like