Salah kompleton het-trikun ndaj Unitedit

by admin
Spread the love

Goleada e Liverpoolit në Old Trafford nuk ka të ndalur edhe në fillim të gjysmës së dytë të ndeshjes së vlefshme për Ligën Premier.

Redsat janë duke e nëpërkëmbur skuadrën vendase, të cilës ia shënuan katër gola vetëm në 45 minutat e para.

Porse me të filluar gjysma e dytë e takimit erdhi edhe goli i pestë, ndërsa emri i golashënuesit ishte: Mohamed Salah.

Pas një gabimi të Paul Pogbas në mesfushë dhe një kundërsulmi të shpejtë, topi arriti te egjiptiani, i cili me qetësi e mposhti përsëri David de Gean (50’).

Ky ishte goli i tretë i Salah në këtë takim, pasi dy të tjerë i realizoi në pjesën e parë.

Lajme interesante

You may also like