Sabitzer te Manchester United – Shqip

by admin
Spread the love

“Djajtë e kuq” kanë huazuar nga Bayern mesfushorin austriak deri në fund të sezonit

Manchester United është përforcuar me mesfushorin Marcel Sabitzer. Austriaku është huazur deri në fund të sezonit te “Djajtë e kuq:”.

Për drejtuesit e klubit anglez, Sabitzer u gjykua si alternativa më e mirë në orët e fundit të merkatos, ndërsa në Europë ka luajtur në total 443 takime, përfshirë 54 me bavarezët që kur u transferua nga Laipcig në Gusht 2021. Me kombëtaren austriake ka qenë në fushë në 68 takime.

Këtë sezon ai ka luajtur në 15 takime, ku ka shënuar 1 gol dhe ka dhënë 1 asist. Junajid ishte në një situatë shumë të vështirë për shkak të dëmtimeve të mesfushorëve.

Një prej titullarëve të “Djajve të kuq”, Kristian Eriksen, u dëmtua në takimin e FA Cup ndaj Riding dhe pas analizave të kryera rezultoi se do të qëndrojë jashtë fushe për 3 muaj.

Donny van der Beek nuk do të jetë i disponueshëm për pjesën e mbetur të sezonit, pasi i është nënshtruar një operacioni në gju, ndërsa Scott McTominai do të qëndrojë në infermeri për dy javë për shkak të një problem muskulor.

Klan News

TI RAPORTON!

You may also like