Rrokulliset një kamion në rrugën Shkup – Bllacë, bllokohet rruga – Shqip

by admin
Spread the love

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh ku një kamion është rrokullisur rrugë Shkup – Bllacë në afërsi të vendit Vrazhivir ku kërkohet nga udhëtarët të shmangin pikën kufitare të Bllacës pasi shkaku i aksidentit është bllokuar rruga, e cila do jetë e bllokuar deri orët e pasditës njofton Klan M.

Sipas informacioneve të para ende nuk dihet në ka të lënduar në këtë aksident, kamioni është me targa të Shkupit.

Policia pritet të arrijë në vendngjarje dhe të hetohet si erdhi deri te aksidenti.

Ndërsa pika kufitare dhe doganore punojnë por për shkak të aksidentit jan shkaktuar kolona të gjata për hyrje në Maqedoninë e Veriut dhe rruga alternativë që përdorin udhëtarët është rruga që kalon në fshatin Bllacë e Epërme/tvklan.mk/

You may also like