Rritet numri i infektimeve, Saksonia mbyllet dyert për tifozët, e pëson edhe Leipzig!

by admin
Spread the love

Gjermania është kthyer sërish në një vatër infeksioni me rastet me COVID-19 që rriten dita ditës gjithnjë e më shumë.

Sëfundmi qeveria e Saksonisë, pikërisht për shkak të rritjes së rasteve ka vendosur ndalimin e hyrjes në stadium të tifozëve në të gjitha stadiumet dhe pallatet e sportit që bëjnë pjesë në Gjermaninë Lindore.

Në këtë mënyrë Leipzig por edhe Dynamo Dresden dhe Aue do të luajnë pa praninë e tifozëve ndeshjet shtëpiake fillimisht deri në datën 12 dhjetor deri në një vendim të dytë. Në këtë mënyrë Leipzig do të luajë pa tifozë ndaj Bayer Leverkusen në 28 nëntor dhe kundër Borussia Monchengladbach në 11 dhjetor, përfshirë këtu edhe në sfidën ndaj Manchester City-t në Champions League.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like