rrëzimi i një avioni luftarak saudit F-15 – Shqip

by admin
Spread the love

Një avion luftarak i Forcave Ajrore Saudite F-15 u rrëzua për shkak të një mosfunksionimi teknik gjatë një misioni stërvitor, tha të hënën një zëdhënës i Ministrisë së Mbrojtjes saudite.

Ekuipazhi, i cili përbëhej nga dy oficerë, u hodh në mënyrë të sigurt dhe nuk pati lëndime, raporton AP.

Avioni F-15 ishte në një mision stërvitor në bazën ajrore “King Abdulaziz”, në lindje të vendit, tha një burim ushtarak.

Po hetohet për shkaqet e defektit teknik që shkaktoi aksidentin. /tesheshi.com/

Lexo lajme interesante

You may also like