“Ronaldo si Klitschko”, edhe Fury kundër portugezit: Mosha nuk pyet për askënd!

by admin
Spread the love

Cristiano Ronaldo përfundoi në stol ndeshjen e fundit të Portugalisë në Kupën e Botës teksa se tashmë ylli luzitan nuk është më ai i dikurshmi dhe shifra në pasaportë ka nisur të bëhet faktor edhe për një si ai, që përkujdeset deri në perfeksion për fizikun.

“Në sport ndonjëherë nuk ka të bëjë nëse je më i mirë se kundërshtari, mosha nis edhe kthehet në faktor. Nëse je 39-vjeçar, (mosha e Klitschkos kur u ndesh me Fury) atëherë nis edhe bie, sado që të pretendosh të kundërtën. Nëse sheh Cristiano Ronaldon, ai është 37-vjeç dhe është i shoqëruar nga doktorët më të mirë, fizioterapistët më të mirë.

Ka jetuar në mënyrën më perfekte, por edhe Ronaldo tashmë ka nisur rënien. Mosha nuk fal askënd, nuk ka rëndësi kush je, apo nëse ke pirë alkool gjatë jetës apo jo.  Në fund, mosha nuk pyet për askënd”, u shpreh ai që njihet edhe nofkën, The Gypsy King.


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like