RMV-ja përfundon në vendin e 27-të – Shqip

by admin
Spread the love

Në ndeshjen e fundit Maqedonia e Veriut – Koreja e Jugut 36-33

Reprezentacioni I Maqedonisë Veriut përfundoi në pozitën e 27-të, në edicionin e 28-të kampionati Botërorëi hendbollit të meshkujve që po mbahet në Suedi dhe Poloni. Në ndeshjen e fundit reprezentacioni ynë sonte shënoi fitore kundës Koresë Jugore me rezultatin 36-33 dhe kështu në në dy vitet e ardhëshme do të renditet si reprezentacioni i 27 nga 32 vende sa morrën pjesë në këtë botërorë.

Maqedonia e Veriut në këtë kampionat botërorë të hendbollit ishte në grupin F, së bashku me Norvegjinë, Holandën dhe Argjentinën, ku pësoi tre humbje me radhë dhe u deshtë që luftoj pë pozitën nga vendi i 25 deri në të 32-të.

Marë nëpërgjithësi Maqedonia e Veriut mund të thuhet se zhgënjeu në edicionin e 28-të të kampionatit botërorë të hendbollit që përfundon më 29 janar.

Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia/

Lexo lajme interesante

You may also like