Rita Ora besfason, ka mësuar të luajë në kitarë me dorën e majtë

by admin
Spread the love

Rita Ora dha një vështrim të barkut të saj të tonifikuar në një veshje sportive gjatë një sesioni regjistrimi në një studio në Los Angeles, në disa imazhe të reja të shpërndara në Instagramin e saj të mërkurën.

Ndër fotografitë, interpretuesja e hitit “Anywhere”, 30 vjeçe, pozoi me një kitarë teksa u zbuloi fansave të saj se kishte mësuar të luante instrumentin ‘Hendrix style’ gjatë verës, duke vënë në dukje se ajo luan me dorën e majtë.

Rita u shfaq e lumtur dhe e ftohur në imazhet, të cilat e shfaqnin të veshur me një xhaketë të markës “J’Ador Dior” të kombinuar me pantallona lëkure me ngjyrë të kuqe, shkruan DailyMail.

Duke i shtuar pamjes së saj një shall, Rita dukej edhe më tërheqëse, ndërsa për aksesorë kishte zgjedhur syze dielli të zeza, një gjerdan me rruaza dhe disa byzylyqe prej ari.

Rita, e cila gjithashtu veshi atlete të markës “Adidas”, gjithashtu dukej se ishte në modalitetin e bashkërendimit në një imazh teksa përziente letrat ndërsa pa dyshim që përgatitej për të bërë muzikë të re.

Duke i përshkruar fotografitë e saj, Rita shkroi: “Kam mësuar kitarë gjatë verës në stilin Hendrix duke qenë majtake, akoma jo profesioniste, por më pëlqen kjo foto kështu që ja ku është!”.

Ndërkohë, orë më parë, këngëtarja e hitit “Body On Me” publikoi një seri tjetër fotografish, ku shihej e vesur me një bluzë të bardhë, ku shkruhej “Kjo është këmisha ime e orës së lumtur”.

Ndërkohë, një lajm i mirë për yllin shqiptar erdhi nga Mbretëria e Bashkuar, pasi asaj iu dha leja për kamerat e sigurisë të teknologjisë së lartë në mes të rinovimeve të saj të planifikuara të shtëpisë të saj me gjashtë dhoma gjumi Viktoriane në Primrose Hill, të cilin e bleu në shkurt të këtij viti.

Mes modernizimit në shkallë të gjerë të shtëpisë, Rita thuhet se po planifikon të instalojë kamera të avancuara, niveli i së cilave mund të gjendet në aeroporte, në një përpjekje për të rritur sigurinë për ta bërë atë të ndihet më e sigurt.

Kamerat e sigurisë të teknologjisë së lartë të planifikuara në shtëpinë e saj përfshijnë sistemin Hikvision Network IR PTZ, sipas The Sun, i cili reklamohet për përdorim në një gamë të gjerë terrenesh si: ‘si lumenjtë, pyjet, rrugët, hekurudhat, aeroportet , portet, sheshet, parqet, vendet e skenës, stacionet dhe ngjarjet e mëdha’.

Kjo është për shkak të zmadhimit optik 25x, rrezes 100 metra dhe aftësisë për të kapur pesë fytyra në të njëjtën kohë.

Një raport zyrtar i cituar në botim thotë: “U krye një rishikim i plotë i sigurisë që mbulon ambientet e reja, masat mbrojtëse të mundshme që duhet të ekzistojnë për t’i mundësuar klientes të jetë në paqe ndërsa banon në shtëpi, të lumtur në dijeninë se është e sigurte”.

“Për shkak të suksesit të saj, famës së saj, pasurisë dhe ekspozimit ndaj publikut dhe mediave, e gjithë kjo e lë atë të hapur ndaj rreziqeve/synimeve të panjohura të këqija”, thuhet në raport.

Raporti vazhdon duke thënë se klientja, Rita, ka qenë në të kaluarën viktimë e ‘përndjekësve, ndërhyrësve dhe mashtruesve online’, dhe falë masave të reja të sigurisë, ata janë ‘neutralizuar’.

Bukuroshja, e cila aplikoi në këshillin lokal për lejen e planifikimit të punimeve në fillim të këtij viti, gjithashtu thuhet se planifikoi për një dhomë të veshjes, një qilar, një dush të ri dhe një oxhak në dhomën e gjumit.


Lajme interesante

You may also like