Rezart Taçi tregon historinë: Motra e Joe Biden erdhi në Shqipëri, foli me Berishën dhe zgjidhi situatën time

by admin
Spread the love

Biznesmeni Rezart Taçi, ka treguar se motra e Presidentit aktual të SHBA-së Joe Biden, e ka ndihmuar vite më parë që bizneset e tij në Shqipëri, të mos sulmoheshin vazhdimisht.

Ai tha në Top News se motra e Joe Biden, Valerie, ka ardhur në Shqipëri dhe ka folur me Sali Berishën në kohën kur ky i fundit ishte Kryeministër, duke e zgjidhur situatën për pak kohë.

Për shkak të një lidhje familjare që kam me familjen e presidentit të Amerikës, Joe Biden, në atë kohë i kërkova motrës së Biden që të vinte në Shqipëri për të zgjidhur situatën time. Ajo erdhi dhe takoi Berishës dhe i kërkoi që Rezart Taçi të mos p*ersekutohet më në mënyrë të padrejtë. Pas një periudhe paqeje nisën sërish p*ersekutimet”, u shpreh Taçi.

Lajme interesante

You may also like