Refuzoi Kosovën, Muharrem Sahiti tregon se çfarë do të ndodhë me Drilon Hazrollaj

by admin
Spread the love

Drejtori i kombëtares së Kosovës Muharrem Sahiti ka qenë i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në televizionin ATV.

Sahiti në ATV, ka folur për pozitën e selektorit të Kosovës.

Drejtori i kombëtares nuk përmendi emra, por nuk e mohoi mundësinë që Franko Foda të bëhet trajner i Kosovës.

‘ Kush do të bëhet përzgjedhës, ende nuk e di emrin. Megjithatë, shumë shpejtë do të bëhet publike zyrtarizmi i përzgjedhësit të ri’ tha Sahiti.

Po ashtu Muharrem Sahiti ka folur edhe për lojtarin Drilon Hazrollaj, lojtar ky i cili ishte përjashtuar nga selektori i kombëtares U21, Afrim Toverlani.

‘Është përgjegjësia e selektorit Toverlani. Unë duke e njohur karakterin dhe profesionalizimin e tij ai nuk është euforik me jep as deklarate. Por veprimi i lojtarit mendoj që ka qenë i papranueshëm për Afrimin. Deri sa është Toverlani selektor ne i besojm atij’ tha Sahiti.

Emisionin ku ishte i ftuar drejtori i kombëtares, mundeni me ndjek më poshtë.

You may also like