Real planifikon goditjen 100 milionëshe

by admin
Spread the love

Është e drejtë të thuhet se Real Madrid nuk do të ketë qenë i kënaqur të shohë Jorge Mendes që u bë menaxheri i talentit të Lille, Leny Yoro.

Klubi dhe Mendes janë larguar më shumë me kalimin e viteve, dhe aktualisht portugezi nuk përfaqëson yjet e ekipit të parë të Los Blancos.

Por një raport nga Marca pretendon se puna e Mendes me Yoro nuk do të ndikojë te një transferim të mundshëm në Bernabeu.

Ai dëshiron ta mbajë të lumtur klientin e tij të ri dhe Yoro e ka bërë shumë të qartë se qëllimi i tij është të shkojë te Real Madrid.

Do të jetë një operacion i madh, me Lille që kërkon 100 milionë euro, kështu që Madridi do të jetë i lehtësuar për të hequr sa më shumë pengesa gjatë rrugës, përfshirë këtë.

Adoleshenti gjigant dëshiron transferimin dhe Madridi nuk po nxiton, duke e ditur se marrëveshja e tij skadon pas pak më shumë se një viti. E gjithë situata po ecën në favor të tyre.

You may also like