Real Madrid pëson humbjen e parë të sezonit në ligë kundër Rayo Vallecano, Barcelona kryeson La Ligën

by admin
Spread the love

Real Madrid humbi mundësinë për t’u rikthyer në krye të La Ligës pasi një penallti i dha Rayo Vallecanos një fitore befasuese 3-2.

Kjo ishte humbja e parë e Realit në ligë këtë sezon dhe i jep Barcelonës përparësi prej dy pikësh në krye të La Ligës pas 13 ndeshjesh.

Skuadra vendase kaloi në përparësi në ndeshjen e së martës, pasi Santi Comesaña shënoi në pesë minutat e para, por Real u kundërpërgjigj më vonë në pjesën e parë përmes penalltisë së Luka Modric dhe goditjes akrobatike me kokë të Militãos.

Kryesimi zgjati vetëm tre minuta pasi Rayo barazoi pak para pjesës së parë me një gol nga Garcia. Topi me dorë i Dani Carvajal në mes të pjesës së dytë bëri që Rayo të shënonte një penallti. Courtois shpëtoi përpjekjen e Trejo, por portieri doli shumë herët nga zona e tij dhe goditja u ripërsërit.

Rezultati do të thotë se Rayo tani ka një fitore dhe dy barazime kundër tre skuadrave më të mira në La Liga këtë sezon , Barcelona, ​​Real dhe Atlético Madrid.

“Nuk u befasova sepse ne të gjithë e dimë se si luajnë ata, ata ishin më të mirë dhe më të saktë se ne sot dhe kjo është një fitore e merituar për ta”, tha menaxheri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, për ‘Movistar Plus’.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like