Real Madrid – Athletic Bilbao, formacionet zyrtare

by admin
Spread the love

Skuadra e Real Madridit e pret në shtëpi Athletic Bilbaon nga ora 21:00.

“Los Blancos” momentalisht prijnë në tabelë me 33 pikë, ndërsa Bilbao ka 20 pikë në vendin e tetë.

Madrilenët po kalojnë në formë fantastike këtë edicion, dhe synojnë që të vazhdojnë me fitore.

Në anën tjetër Athletic Bilbao do të mundohet të marrë të paktën një pikë në shtëpi.

Formacioni i Real Madridit: Courtois; Lucas Vazquez, Alaba, Militao, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Asensio, Benzema, Vinicius

Formacioni i Athletic Bilbao: Unai Simon; Lekue, Yeray, Nunez, Balenziaga; Muniain, Vencedor, Dani Garcia, Zarraga; Williams, Raul Garcia

Lexo lajme interesante

You may also like