Rashica fiton “derbin” me Brojën, debutim perfekt për Gerrard, Newcastle “ngec” sërish

by admin
Spread the love

Milot Rashica fitoi “derbin” me Armando Brojën, Newcastle duhet të presë ende për të siguruar triumfin e parë sezonal në Premier League, teksa Steven Gerrard debuton me fitore si trajner i Aston Villa.

Norwich mposhti 2-1 në fushën e vet Southampton. Adams kaloi miqtë në avantazh në minutën e katërt, por “Kanarinat”, që u drejtuan për herë të parë në stol nga Dean Smith, përmbysën gjithçka falë golave të Pukki (7’) dhe Hanley (79′).

Rashica e nisi takimin si titullar dhe u zëvendësua në minutën e fundit, ndërsa Broja u fut në fushë në minutën e 57-të, duke mos ia dalë të ndihmojë “Shenjtorët” të evitojnë humbjen. Aston Villa fitoi 2-0 në shtëpi ndaj Brighton. Miqtë rezistuan mirë deri gjashtë minuta nga fundi, por ekipi i Steven Gerrard realizoi golat fitores me anë të Watkins (84’) dhe Mings (89’).

Trepikësh i rëndësishëm për skuadrën nga Birmingemi dhe suksesi i parë si trajner në Premier League për ish-kapitenin e Liverpool. Newcastle dhe Brentford dhuruan spektakël, e mbyllën duelin mes tyre në barazim 3-3 dhe ndanë nga një pikë. Infektimi me Covid-19 shtyu debutimin e Eddie Howe në stolin e “Qymyrxhinjve”, të cilët janë i vetmi ekip i Premier League që nuk ka fituar akoma këtë sezon.

I njëjti rezultat u regjistrua edhe në ndeshjen Burnley-Crystal Palace, teksa Wolves iu fal rrjetës së meksikanit Jimenez (58’) për të thyer 1-0 në shtëpi skuadrën e West Ham.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like