Raportohet se Buchanan te Interi është një punë e përfunduar

by admin
Spread the love

Burime të shumta në Itali pretendojnë se Tajon Buchanan është në prag të bashkimit me Interin nga Club Brugge dhe sipas La Gazzetta dello Sport, kanadezi mund të jetë i disponueshëm në ndeshjen e radhës të Serie A kundër Hellas Verona.

Matteo Moretto dhe Fabrizio Romano pretendojnë se Interi është në prag të arritjes së një marrëveshjeje me Club Brugge për nënshkrimin e mbrojtësit të krahut të djathtë 24-vjeçar, Buchanan.

Romano thotë se marrëveshja mes dy klubeve është e afërt dhe se Interi do të luajë 7-8 milionë euro për të nënshkruar me mbrojtësin kanadez.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi ka arritur një marrëveshje të plotë me Club Brugge.

Gazeta rozë pretendon se Buchanan do t’i nënshtrohet testeve mjekësore me gjigantët e Serisë A javën e ardhshme dhe mund të jetë i disponueshëm në ndeshjen e parë të Serie A të vitit kundër Hellas Verona më 6 janar 2024.

Buchanan ka tre gola dhe katër asistime në 20 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, raporton Football-italia.net.

Ai është hartuar për të zëvendësuar të dëmtuarin Juan Cuadrado, i cili do të qëndrojë jashtë fushës për të paktën tre muaj pas operacionit të Akilit.

You may also like