Rama u dha ultimatum 24 orë, nis zbrazja e zyrave në ambasadën e Iranit në Tiranë

by admin
Spread the love

Vendimi i sotëm i qeverisë së Shqipëri për të ndërprerë marrëdhëniet diplomatik me Republikën Islamike të Iranit pas sulmit kibernetik mbi sistemin e të dhënave online të vendit tonë, ishte një

Kryeministri Edi Rama nuk hezitoi t’i vendoste një afat prej 24 orësh stafit diplomatik të ambasadës së Iranit në Tiranë për t’u larguar nga vendi dhe duket se ultimatumi ka nisur të zbatohet.

Sipas informacioneve, mësohet se zyrat e ambasadës që ndodhen në rrugën “Mustafa Matohiti” janë duke u boshatisur, teksa stafi po largon sendet përkatëse.

You may also like