Qytetari dënohet me 200 euro pasi hodhi mbetje inerte në hapësirë publike në Suharekë

by admin
Spread the love

Një qytetar është dënuar me 200 euro gjobë për hedhje të mbetjeve inerte në hapësirë publike në Komunën e Suharekës.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj, përmes një postimi në Facebook.

Muharremaj tha se nuk do të ketë asnjë kompromis për ata që e dëmtojnë ambientin.

“200 euro dënimi dhe natyrisht që e ka pastruar vetë edhe hapësirën publike. Asnjë kompromis me ata që e dëmtojnë ambientin dhe hedhin mbeturina në zona publike, ndryshe aplikohen dënimet sipas ligjit”, ka shkruar Muharremaj në Facebook.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

You may also like