Pushimet luksoze të Cristiano Ronaldos:Mbi 28 milion euro për 10 ditë me familjen e tij në Palma De Mayorka të Spanjës – Shqip

by admin
Spread the love

Futbollisti portugez është duke shijuar motin e mirë në Spanjë.Cristiano Ronaldo eehtr një nga futbollistët më të paguar në botë për më shumë se një dekadë, gjë që e ka bërë atë të bëhet një personazh i rregullt në listën vjetore të Forbes.

Me një pasuri prej mbi një miliard dollarësh në dispozicion të tij, njerëzit në ‘Ya son las echo’ vendosën të shikonin se sa shpenzon ylli gjatë pushimeve.

Aktualisht ai ndodhet ne Mallorca me gjithë familjen e tij, Ku fluturoi atje me avionin e tij privat, i cili vlerësohet në 22 milionë euro.

Sapo kanë mbërritur ata kane shkuar në jahtin e tij, i cili është 27 metra i gjatë dhe vlen 6.5 milionë euro.

Cristiano dhe familja e tij qëndruan në një shtëpi që ka disa dhoma, fusha për futboll, tenis, basketboll, plazh, volejboll, si dhe një palestër dhe xhakuzi.

Lojtari i United thuhet gjithashtu se ka shpenzuar më shumë se 14,000 euro për sende shtëpiake si peshqirë, çarçafë dhe gjëra të tjera të nevojshme ditore.

Përveç kësaj, Cristiano porositi syze dielli për 4000 euro.

Në total, duke përfshirë koston e jahtit, aeroplanit privat, sendeve shtëpiake dhe syzeve të diellit, besohet se udhëtimi në Mallorca vlen 28.6 milionë euro shkruan mediumi Marca.com,përcjell Botapress.info

 

Lexo lajme interesante

You may also like