Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i muajit tetor

by admin
Spread the love

Dashi-Do të ndjeni qartësisht rritjen e energjisë së re. Do të ndjeni se jeni të prirur për më shumë dashuri, prandaj nuk do të jetë e vështirë të dashuroheni. Ka shumë ndryshime para jush, përfshirë udhëtimet e gjata. Çdo mbrëmje, një pjesë e konsiderueshme e kohës do të kalohet duke bërë biseda të gjata me një person të një gjinie tjetër. Këto biseda të gjata, përfundimisht mund t`ju çojnë në një romancë.

Nëse jeni në prag të të rënit në dashuri, dëgjoni së pari zërin tuaj të brendshëm. Eksperiencat personale tuajat, që do të përjetojnë një metamporfozë, dhe për t`i përballuar do t`ju duhet energji dhe kurajë. Gjëra pozitive ju presin. Mos harroni të fokusoheni në qëllimet më të rëndësishme të jetës tuaj. Kulminacioni i një marrëdhënieje po vjen këtë muaj. Do keni pritshmëri më të larta ndaj vetes këtë periudhë. Tetori do t`ju japë një jetë sociale interesante. Mendo seriozisht rreth një aktiviteti fizik që mund të bësh. Ke shumë energji të cilat është e nevojshme të digjen. Përndryshe do t`ju shfaqen probleme me gjumin dhe përqendrimin shumë shpejt.

Datat më të rëndësishme të muajit: 5, 8, 18, 20, 21

Demi-Do bësh lehtësisht miq të rinj. Do jesh në top formë në aspektin e komunikimit. Do ndihesh si peshku në ujë, nën shoqërinë e njerëzve me nivel intelektual të lartë. Do të dëshironi të thelloni njohuritë tuaja, të regjistroheni në një kurs.

Mund të ndeshësh në sytë e një njeriu tërheqës që po të dërgon sinjale. Do të tundoheni nga një lidhje e pamatur dhe jo serioze, e cila do të jetë më shumë flirtuese sesa dashuri serioze, kështu që as nuk keni pse të shqetësoheni. Do të jetë e rëndësishme të mos përfshiheni shumë në këtë lidhje. Thjesht shijoni momentin. Ky njeri mund të jetë i shenjës së Shigjetarit ose Binjakëve.

Në fund të muajit mund të bëni një udhëtim që do të jetë interesant. Sidoqoftë, duhet të keni parasysh faktin se jo gjithçka do të shkojë sipas dëshirës tuaj.

Kur dilni nga shtëpia, gjithmonë merrni parasysh bllokimet e mundshme për shkak të trafikut në rrugë, përndryshe mund të mos arrini në kohë. Në ditët e para të muajit mund të nisni kërkimin për një punë të re. Duhet të dini fillimisht se një punë që kërkon të punohet në grup mund t`ju vijë. Nëse jeni njeriu që gjithmonë keni preferuar të punoni vetëm, mos pranoni.

Datat më të rëndësishme të muajit: 7, 8, 14, 19, 21.

Binjakët-Era do t’ju fryjë në vela dhe do të jetë e dukshme jo vetëm për ju, por edhe për njerëzit që ju njohin. Jeta juaj emocionale gjithashtu do të lulëzojë, kjo vlen si për njerëzit single, ashtu edhe për ata në një marrëdhënie. Në kohën tuaj të lirë, mendoni për pushimet tuaja. Ndoshta do të shkoni me gjysmën tjetër për një udhëtim të vonuar? Gjithçka, edhe hapi më i vogël duhet menduar me kujdes. Yjet do të jenë në favorin tuaj për marrjen e vendimeve, veçanërisht në çështjet që lidhen me financat. Këtë muaj rrezikimi juaj mund të mos shpërblehet. Vetëm në mes të muajit mund të mbështeteni në një burim shtesë të ardhurash, i cili do të përmirësojë ndjeshëm gjendjen tuaj financiare. Rreth jush do të jetë një atmosferë dashurie dhe ndjenjash të ngrohta. Në një lidhje gjithçka do të rregullohet. Dhe kur të largoheni së bashku me pushime, marrëdhëniet tuaja do të bëhen edhe më të ngushta. Së shpejti do keni një takim familjar.

Datat më të rëndësishme të muajit: 2, 11, 18, 19, 25.

Gaforrja-Do arrish një fitore të rëndësishme në jetën sociale. Nga tani orët e tua të lira do të jenë të zëna nga shokët e rinj dhe kurset. Gjithsesi mos harro të fund të ditës që nuk mund të mbash shumë kunguj nën sqetull. Sidoqoftë, momentet e vështira nuk do të jenë larg jush. Megjithatë do t`i kaloni me humor. Mbani qasjen tuaj ndaj çështjeve dhe telasheve të përditshme në fund do të shihni që do të takoni shumë njerëz të vendosur. Pas javës së parë të muajit, marrëdhënia emocionale në të cilën ndodheni mund të arrijë një karakter krejtësisht të ri. Liria dhe pavarësia do jenë temat e debatit me partnerin. Mos harroni t`i zgjidhni fjalët tuaja me kujdes teksa debatoni. Në tetor do të jeni të shpërqendruar. Për këtë arsye do harroni të bëni pagesat në kohë. Gjithashtu do jeni më pak përgjegjës në çështjet financiare. Do të jetë më mirë nëse i kërkoni ndihmë dikujt, sepse përndryshe mund të shkaktoni disa probleme, të cilat më pas do të jenë të vështira për t’u rregulluar.

Në sferën profesionale, fati duhet ndihmuar, prandaj luftoni për atë që meritoni. Aq më tepër sepse keni shumë cilësi që do t’ju ndihmojnë të bini në sy të eprorëve apo klientëve. Përdoreni në maksimum dhe do të shihni që sukseset do të vijnë më shpejt nga sa e kishit menduar.

Datat më të rëndësishme të muajit: 4, 9, 19, 21, 29

Luani-Humori mund të jetë arma juaj më e mirë për tetorin. Kjo është shumë e rëndësishme, sepse vështirësitë e problemeve të përditshme që lidhen me punën ose marrëdhëniet me partnerin dhe anëtarët e tjerë të familjes janë më të lehta për t`u përballuar me humor. Nëse do mësoni të qeshni me veten dhe të mbani një distancë më të madhe ndaj gjërave të caktuara, atëherë do të keni një shans për të arritur një sukses vërtet të madh në jetë. Sidoqoftë, problemet do të jenë të pashmangshme. Ato kryesisht do të lidhen me marrëdhëniet shoqërore, kështu që planifikoni me kujdes çdo takim. Kushtojini vëmendje asaj që thoni dhe asaj që besoni. Lini mënjanë çdo udhëtim të gjatë, veçanërisht ata që lidhen me punën. Në tetor, yjet nuk sugjerojnë të udhëtoni. Nga mesi i muajit, disa gjëra do të marrin një drejtim të papritur për ju. Do të ndodhin kryesisht për shkak të impulsivitetit tuaj. Mundohuni të qetësoheni. Sigurohuni që reagimi me inat të mos ndikojë në vendimet që merrni. Në fund të fundit, një sipërmarrje e caktuar me të cilën po merreni prej kohësh, do të bëjë hapa të vegjël përpara. Hekuri rrihet sa është i nxehtë.

Datat më të rëndësishme të muajit: 10, 11, 13, 27, 29

Virgjëresha-Do të ketë një kthesë të papritur të ngjarjeve në jetën tuaj. Detyrimet do të rezultojnë të jenë një sfidë, por ju mund të menaxhoni gjithçka nëse vërtet dëshironi. Është e mundur që do të duhet të heqësh dorë nga diçka e këndshme që të ka pëlqyer shumë për shkak të punës. Pavarësisht se gjithçka do të jetë e vlefshme. Këtë do ta kuptoni në të ardhmen e afërt. Ky është momenti i përsosur për të aplikuar për një ngritje në detyrë, një rritje page, ose një konkurs. Bëhuni gati për shumë përfitime që u detyroheni njerëzve të tjerë dhe shkathtësisë së tyre. Nëse dikush dëshiron t’ju japë këshilla të mira, dëgjoni. Do ta shihni vetë se sa të vlefshme do të jenë këshillat. Marrëdhënia juaj ishte e trazuar. Grindjet e shumta ishin rendi i ditës. Tani situata do të jetë krejtësisht ndryshe. Dikush do t`ju tregojë se jeni një person i rëndësishëm dhe unik. Një harmoni dhe paqe e harruar do të mbretërojë në jetën tuaj. Jini të ndjeshëm ndaj çështjeve emocionale dhe reflektoni nëse ajo që ndjeni është e vërtetë dhe e sinqertë. Mbani disa aspekte të jetës tuaj personale për veten. Ditët e ardhshme do të jenë vendimtare nëse mund t’i besoni personit tjetër aq sa për të mbajtur sekretet që ju janë besuar.

Datat më të rëndësishme të muajit: 2, 3, 9, 22, 26.

Peshorja-Tetori do të jetë një muaj në të cilin do të shkëlqeni me kreativitet, guxim dhe veprime të shpejt. Si një magnet, ju do të tërhiqni vëmendjen e të tjerëve, veçanërisht atyre të gjinisë tjetër. Në fund të muajit do të keni mundësi të reja për fitime shtesë, prandaj përgatituni. I gjithë muaji do të jetë pasionant, veçanërisht 15 tetori do të jetë për ju një ditë jashtëzakonisht romantike që do të mbetet në kujtesën tuaj për një kohë të gjatë. Lidhjen që keni mund ta mbani edhe vetëm për veten. Nuk keni përse t`i tregoni botës që jeni çift. Luanët dhe Ujorët do të luajnë një rol kyç këtë muaj. Do t’ju kërkohet të vini në një ceremoni të rëndësishme ku shkëlqeni si një yll i vërtetë. Do keni mundësinë të takoni dikë të veçantë, i cili do ta bëjë botën tuaj të sistemuar deri në atë moment, të përmbyset. Mbani sytë dhe veshët hapur, në mënyrë që të mos humbisni mundësinë që ju jep fati.

Datat më të rëndësishme të muajit: 11, 14, 22, 27, 29

Akrepi-Do të bëni shumë njohje të reja, interesante. Do të vizitoni vende të reja deri dhe do të merrni pjesë në ngjarje që nuk i keni provuar më parë. Në jetën e përditshme, pak monotone, do të futni një frymë freskie, një risi që do të bëjë që rutina të kalojë në plan të dytë. Sa i përket sferës së dashurisë, tetori do të jetë shumë i nxehtë. Do të takoni një person me të cilin do të kaloni pjesën më të madhe të kohës tuaj të lirë. Do të keni shumë mundësi për t’u argëtuar. Afrohuni me një Virgjëreshë ose Binjak. Me këta njerëz do të krijoni një fije miqësie që ka të ngjarë të kthehet në diçka më serioze. Para jush do të ketë një shans për një udhëtim të përbashkët, romantik që do t’ju bëjë edhe më afër vetes. Në fillim të muajit do të shkoni në një udhëtim të gjatë, kështu që përgatituni paraprakisht. Do të keni pak telashe në punë, sepse do të keni probleme për t`u marrë vesh me kolegët. Dhe kjo do të prishë humorin tuaj. Shumë takime dhe konferenca të rëndësishme janë para jush. Mundohuni të jeni vigjilentë, të matur dhe me sens humori.

Datat më të rëndësishme të muajit: 15, 19, 20, 25

Shigjetari-Do të jeni të sigurt se gjithçka që bëni po shkon ashtu siç dëshironi. Kushtojini vëmendje projekteve të reja, të rëndësishme që përfshijnë shumë njerëz. Lërini të gjitha çështjet e parëndësishme mënjanë për një kohë të caktuar. Gjërat që nisët më herët dhe po prisnin për një dritë jeshile, tani do të marrin një dimension krejt të ri, sidomos në punët e biznesit. Në sferën emocionale do të ketë një periudhë në të cilën përplasjet dhe keqkuptimet do të jenë në rend të ditës, veçanërisht në mes të muajit. Mbi të gjitha, përpiquni të mbani mendjen e shëndoshë, mendoni mirë para se të thoni diçka, mos i hidhni fjalët në erë dhe të pendoheni më pas për atë që u tha. Peshoni çdo fjalë që thoni dhe veproni me mençuri. Dhe mos lejoni të mashtroheni! Në mes të muajit, do të shfaqen mundësi të reja në horizont lidhur me fillimin e një karriere. Është e mundur që ju të merrni një ngritje në detyrë, rritje rroge, ose të ndryshoni vendin tuaj aktual të punës. Mundohuni të shfaqni anën më të mirë, sepse keni një predispozitë të fortë për të dalë më lart kolegëve tuaj. Infeksionet dhe ftohjet nuk do t’ju ??mungojnë, prandaj përgatituni t’i luftoni. Forconi pozicionin tuaj në botë dhe përmirësohuni qartë. Kontaktet dhe takimet e shumta sociale në rrethin e njerëzve me pozitë të lartë do të jenë të favorshme për zhvillimin e jetës suaj profesionale.

Datat më të rëndësishme të muajit: 6, 8, 9, 15, 30

Bricjapi-Nëse muaji i mëparshëm ishte një muaj i suksesshëm për ju, në të cilin keni arritur të kirjoni forcën tuaj mendore dhe të çliroheni nga problemet dhe dyshimet e përditshme, në tetor do të hyni në një humor optimist dhe do të gëzoni një forcë dhe vendosmëri disi atipike. Do të luftoni me njerëz që do të duan të shkatërrojnë vetëbesimin tuaj. Do të keni njëherësh njerëz me ndikim të rëndësishëm në anën tuaj. Java e parë e muajit do t`i kushtohet tërësisht punës, dhe javët e ardhshme do kalohen duke u përgatitur për festat e ardhshme, të cilat do të jenë një mundësi e shkëlqyer për të përmirësuar gjendjen tuaj shpirtërore. Nëse nuk mund të përballoni punët e shtëpisë, kërkoni ndihmë nga të afërmit tuaj. Mos kini frikë se ata do t’ju refuzojnë. Në çështjet që lidhen me ndjenjat mund të presësh një përparim, veçanërisht në javën e dytë të muajit. Zëri i intuitës do të jetë i mirë për t’ju udhëhequr, prandaj, me çdo vendim të vështirë, dëgjoni fjalët e saj dhe do të shihni që do t`ia dilni. Nëse ndiheni të vetmuar, në mes të muajit do keni mundësinë të takoni dikë me interesa dhe personalitet shumë të ngjashëm me ju.

Datat më të rëndësishme të muajit: 3, 6, 14, 24, 25

Ujori-Tetori do të jetë muaji në të cilin do të përcaktoni qartësisht personalitetin tuaj. Në horizont do të ketë mundësi për disa ndryshime, por para se t’i ndiqni ato, kontrolloni nëse vërtet po shkojnë në drejtimin e duhur. Ju e dini sa herë imagjinata juaj ju ka çuar në rrugë të gabuar. Do të keni në kokë plot ide, por sigurohuni që ato të mos bëhen fajtorë për kaosin në jetën tuaj private. Fillimi i muajit do të shënohet nga një dashuri. Së bashku do të bëni plane për të ardhmen. Dhe shumë mirë, sepse marrëdhënia juaj ka themele të forta. Qëndroni vigjilentë kur hyni në marrëdhënie me njerëz Bricjap. Yjet nuk parashikojnë perspektiva premtuese për ju. Mundohuni të mbani gojën mbyllur, veçanërisht kur bëhet fjalë për çështje profesionale. Përndryshe, të gjitha fjalitë e dala nga goja juaj do të bëhen publike. Më mirë anulojini planet për udhëtime. Planifikojini për muajt e ardhshëm. Tetori nuk është një muaj ideal për ju për të udhëtuar. Tani ju duhet kohë për të menduar me qetësi të gjitha çështjet e rëndësishme. Disa gjëra do kërkojnë maturi.

Datat më të rëndësishme të muajit: 1, 9, 20, 25, 28

Peshqit-Në tetor ambiciet do të dalin në shesh dhe ato do të vendosin për rrjedhën e ngjarjeve. Do kuptoni se vlerat materiale nuk janë më të rëndësishmet në jetë. Sigurohuni që vlerat shpirtërore dhe idealet të bëhen përparësia juaj. Organizoni botën tuaj, pastroni ndjenjat dhe mendimet dhe vendosni se për çfarë keni nevojë më shumë. Kur më në fund të arrini të përcaktoni këtë fakt, jini atje sa më shumë që të jetë e mundur. Në mes të muajit, më 16 tetor, do të intrigoheni nga një person që ka fuqi të madhe. Ai do t’ju japë përgjigje për të gjitha pyetjet që ju shqetësojnë për një kohë të gjatë. Në sferën afektive, një person i shenjës Bricjapi ose Binjakëve do të jetë më afër zemrës suaj. Mund të rezultojë të jetë një lidhje për një kohë të gjatë, e cila kohët e fundit mori një kuptim krejtësisht të ndryshëm ose një njohje të re me personin me të cilin u dashuruat me shikim të parë. Sasia e detyrave në punë mund të jetë aq e madhe saqë do të ndiheni pak të mbingarkuar. Sidoqoftë, të gjitha këto aktivitete do t`ju shpërblehen. Tregoni gatishmërinë për të marrë më shumë përgjegjësi mbi kokën tuaj, veçanërisht rreth fundit të muajit. Atëherë do të bëni një përshtypje mjaft të madhe te njerëzit, qëllimi i të cilëve do të jetë t’ju shtyjnë përpara në drejtim të sukseseve dhe promovimeve. Në fund të muajit, shmangni përballjen me mikun e partnerit tuaj ose dikë nga puna. Do të ishte e vlefshme për të marrë pak distancë nga realiteti që ju rrethon. Në fund të fundit, jo gjithmonë duhet të jesh udhëheqës në gjithçka.

Datat më të rëndësishme të muajit: 16, 19, 21, 23, 26

Lexo lajme interesante

You may also like