Pulisic rikthehet në fushë gjatë fitores së Milanit ndaj Fiorentinës – Shqip

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Christian Pulisic, futbollisti i njohur amerikan, u aktivizua si zëvendësues në minutat e fundit të ndeshjes së fundjavës ku AC Milan arriti të marrë një fitore të ngushtë prej 2-1 kundër Fiorentinës. Pavarësisht se nuk ishte pjesë e formacionit fillestar, Pulisic u inkuadrua në lojë në minutën e 73-të, duke zëvendësuar Samuel Chukwueze. Ndërsa ai ishte jashtë fushës, Rafael Leao dhe Ruben Loftus-Cheek shënuan për Milanin, duke siguruar tre pikët e rëndësishme për skuadrën.

Pas ndeshjes, Pulisic shprehu emocionet e tij ndaj rikthimit në fushën e lojës përmes një postimi në rrjetet sociale, duke theksuar lidhjen e tij të fortë me klubin dhe tifozët. Ai gjithashtu paralajmëroi se do të jetë gati për ndeshjen e ardhshme të Milanit kundër Lecce, e cila pritet të zhvillohet më 6 prill, duke u shfaqur si një element kyç në strategjinë e trajnerit Stefano Pioli për pjesën e mbetur të sezonit.

You may also like