Publikohet sondazhi i fundit për raundin e dytë zgjedhor në komunën e Dibrës, ja kush pritet të fitojë (FOTO)

by admin
Spread the love

Qendra për hulumtime politike dhe komunikime (CRPC) ka realizuar një anketë për zgjedhjet lokale më 17 tetor, shkruan InfoShqip.

Qytetarët e Dibrës në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale që do të mbahen më 31 tetor do t’i japin më shumë mbështetje kandidatit të koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativës Bekim Pocesta.

43.58% e numrit të përgjithshëm të të anketuarve ose 85 votues do të votonin për Pocesta nga koalicioni Aleanca e Shqiptarëve dhe Alternativës. Hekuran Duka nga BDI do të votonte për kundërshtarin e tij 42.05% të numrit të përgjithshëm të të anketuarve ose 82 votues.

Shkalla e gabimit të anketës është nga 2.5 në 3%.

Lajme interesante

You may also like