“Ptu… jeni turpi i këtij vendi”, Vasili nuk përmbahet ndaj mazhorancës: Ai vetëm grabit, ua la rripave deputetë ta miratojnë

by admin
Spread the love

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar për mungesën e kryeministrit Rama në seancën maratonë të Kuvendit ku u votua marrëveshja për Portin e Durrësit.

Sipas Vasilit, Rama “vetëm grabit dhe rrëmben se sa për përgjegjësinë…. atë jua le të tjerëve sa herë është në hall”.

“Mbajti ca fjalime të një drogaxhiu, djersiti si lopë, psherëtiu, lehu dhe mjaulliu dhe ua la këtyre rripave deputete, që ta votojnë hajdutërinë e tij 6 miliardë euro të Portit të Durrësit”, thekson Vasili.

Ky Edi Rama as firmosi as votoi vetë fare per kete marreveshjen e hajdutllekut te Portit te Durresit!

Mbajti ca fjalime te nje drogaxhiu, djersiti si lope, psheretiu, lehu dhe mjaulliu dhe ua la ketyre rrypave deputete, qe ta votojne hajduterine e tij 6 miliarde euro te Portit te Durresit.

Nja 70 gjakshprishur, por edhe budallenj deputete, qe u vetperdoren si bedela qe votojne dhe s’bejne as gëk as mëk.

Ky vetem grabit dhe rremben se sa per pergjegjesine…. ate jua le te tjereve sa here eshte ne hall.

Dhe mire e ben kur te tille deputete te pacipe votojne si bageti, qe u hedhin dy lopata tagji ne grazh dhe e pertypin e nuk hapin gojen.

Ptu… turpi i ketij vendi me KM & deputetë rilindjeje!

Lexo lajme interesante

You may also like