Pse ditëlindja e Meghan Markle është një ditë e veçantë për Princin William

by admin
Spread the love

Meghan Markle ka lindur më 4 gusht, një datë që tashmë ishte e rrethuar në kalendarin mbretëror për Princin William .

Dukesha e Sussex mbushi 42 vjeç të premten dhe pritet të shënojë momentin historik privatisht pas një nate takimi me Princin Harry në Kaliforni në fillim të kësaj jave. Para se të martohej me Harry-n në vitin 2018, 4 gushti ishte tashmë një ditë e rëndësishme në historinë mbretërore si dita e pagëzimit të Princit William.

Dyzet e një vjet më parë, në vitin 1982, një Princi i mitur William Arthur Philip Louis u pagëzua nga Kryepeshkopi i Canterbury-t në dhomën e muzikës në Pallatin Buckingham, thuhet në biografinë e tij mbretërore . Princi i vogël ishte vetëm gjashtë javësh dhe rasti u përkujtua me portrete zyrtare./21Media

You may also like