Prononcohet Thaçi: Marrëveshja me B.D.I-në është afatgjate VIDEO

by admin
Spread the love

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në Televizionin Klan ka pranuar marrëveshjen mes PDSH-së dhe BDI-së për të cilën u përfol sot. Ai ka paralajmëruar se kjo marrëveshje me BDI-në është afatgjate.

Thaçi thotë se ka mbyll kapitullin e kacafytjeve me BDI-në. Ai tha se kur ti vij koha do ti zbardh pikat e marrëveshjes.

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi ka thënë sonte në Klan Debat se futja e Alternativës në qeveri është punë e kryer, por që Zaev dhe Ahmeti nuk e thonë këtë publikisht pasi do të krijojnë tronditje.

Lajme interesante

You may also like