Pritje shpresëdhënëse dhe lot gëzimi/ 4-vjeçari dhe babai shpëtohen pas 132 orësh

by admin
Spread the love

Mijëra jetë kanë humbur jetën ndërsa ende ka shpresë për personat që ndodhen nën rrënojat e tërmetit të Turqisë, që pas 6 shkurtit.

Lajmet të mira vijnë nga nën rrënojat.  Pas 130 orëve u shpëtua nga shembja e ndërtesës një 4 vjeçar së bashku me babain e tij.

Şengül Karabacak dhe babai i tij ndodhin në Islahiye. Fillimisht  u nxor vogëlushi më pas babai i tij Sezai Karabacak 15 minuta më vonë.

Pasi doli ai u tha ekipit të shpëtimit: “Gjeni gruan time, shikoni përreth derës”. 

Për momentin numërohen mbi 23 mijë persona që kanë humbur jetën, së bashku më Sirinë ndërsa vijon ende puna për shpëtimin e jetëve.

 


Top Channel

You may also like