Princ Harry: Pas vdekjes së mamit Diana,kam pirë alkool dhe kam përdor edhe droga të forta

by admin
Spread the love

Princi Harry ka zbuluar se pas vdekjes prej dekadash të nënës së tij, Princeshës Diana, ai iu drejtua “pirjes së rëndë” dhe – dhe mori një seri drogash të forta që ndryshonin mendjen.

Gjatë një interviste me Anderson Cooper të dielën mbrëma në “60 Minutes”, Harry, 38 vjeç, iu përgjigj pyetjeve në lidhje me librin e tij “Spare”, i cili del të martën.

Gjatë gjithë javës, Harry ka qenë në një turne promovues për librin, i cili është i mbushur me detaje të tilla si Ë illiam që dyshohet se hyri në një grindje fizike me Harry-n për Meghan Markle dhe Harry kishte një “fëmijë” të ngrirë gjatë dasmës së Ë illiam dhe Kate Middleton.

Cooper, 55 vjeç, e pyeti Harry-n në lidhje me abuzimin e tij të pranuar të substancave – duke përfshirë pije alkoolike, kokainë, tenxhere dhe më shumë – në të kaluarën. Harry tha se ai e bëri atë në përgjigje të vdekjes së nënës së tij.

“Ishte e qartë për ne si fëmijë roli i shtypit britanik në mjerimin e nënës sonë dhe unë kisha shumë zemërim brenda meje që për fat, nuk ia shpreha kurrë askujt,” tha ai. “Por unë u drejtova për të pirë shumë. Sepse doja të mpija ndjenjën, ose doja të shpërqendroja veten nga mënyra se si … çfarëdo që po mendoja. Dhe, ju e dini, përdora gjithashtu drogën.”

Ai gjithashtu tha se ndjeu se përdorimi i psikodelikëve, Ayahuasca, psilocybin, kërpudha, e ndihmonte atë. “Unë kurrë nuk do t’i rekomandoja njerëzve që ta bëjnë këtë në mënyrë rekreative – por ta bëni atë me njerëzit e duhur nëse vuani nga një sasi e madhe humbjeje, pikëllimi ose traume, atëherë këto gjëra kanë një mënyrë për të punuar si ilaç. Mua me ndihmuan ne pastrimin e xhamit, xhamin e mjerimit të humbjes. Ata e hoqën këtë ide që kisha në kokën time se – nëna ime, që më duhej të qaja për t’i vërtetuar nënës sime se më mungonte. Në fakt, gjithçka që ajo donte ishte që unë të isha i lumtur.”

Një pjesë e arsyes pse ai iu drejtua alkoolit dhe drogës ishte se pas përplasjes tragjike fatale me makinë të Princeshës Diana në 1997, Harry dhe Ë illiam ndanë “mendime të ngjashme” mbi besimin se ajo ishte aksidentuar vërtetë.

Ai tha se e mbajti këtë besim për “vite”. Por kur ishte 20 vjeç, ai kërkoi të shihte raportin e policisë për aksidentin që vrau nënën e tij, në mënyrë që të kishte “prova”.

“Dëshmi se ajo ishte në makinë. Dëshmi se ajo është plagosur. Dhe prova se vetë paparacët që e ndoqën atë në tunel ishin ata që po bënin fotografi – fotografi të saj të shtrirë gjysmë të vdekur në sediljen e pasme të makinës,” tha ai.

Kur Cooper e pyeti Harry-n nëse mendon se i ka marrë të gjitha përgjigjet në lidhje me atë që ndodhi me të vërtetë kur Princesha Diana vdiq në 1997, Harry tha: “Dihet e vërteta, jo. Unë nuk mendoj se po. Dhe nuk mendoj se e bën as vëllai im. Unë nuk mendoj se bota e pranon këte të vërtetë për aksidentin e saj”. Marre nga The New York Post, percjelle Botapress.

 

You may also like