Portieri Mikel Kaloshi largohet nga Drenica, pezantohet në klubin e ri

by admin
Spread the love

Lushnja bën goditjen e dytë në afatin e janarit, pasi rikthimit të trajnerit Agim Canaj dhe sulmuesit Mikel Canka.

Pas Cankës, Lushnja ka bërë edhe afrimin e dytë në këtë merkato.

Portieri Mikel Kaloshi ka mbyllur aventurën e tij te Drenica dhe është rikthyer në shtëpi.

28-vjeçari lushnjar e ka nisur karrierën e tij te Lushnja, ndërsa ka luajtur me ekipe të njohura si Bylis, Shkumbini, Tomori, Drenica apo edhe Albpetroli, ndërsa do tani do të japë kontributin e tij për qytetin e lindjes.

Në ditët në vijim pritet të ketë të tjera afrime te Lushnja në mënyrë që të arrihet objektivi për të mbijetuar në Kategorinë e Parë.

Mund të jetë një imazh i në këmbë

Kaloshi ka ruajtur portën e Drenicës në disa ndeshjes.

Lexo lajme interesante

You may also like