Polonia triumfon ndaj Suedisë, merr biletën për në Katar 2022

by admin
Spread the love

Pas Portugalisë, Polonia ka arritur gjithashtu të presë një biletë për Katar 2022 duke mposhtur Suedinë me rezultatin 2-0.

Pjesa e parë u mbyll pa gola por suedezët u treguan disa herë të rrezikshëm.

Pjesa e dytë nisi ndryshe pasi Lewandowski shënoi me anë të 11 metërshit në minutën e 49-të, duke i dhënë avantazhin polakëve.

Një pjesë e dytë intensive ku solli edhe golin e sigurisë për Poloninë. Zielinski përfiton nga një gabim i mbrojtjes duke kapur topin dhe duke shpërthyer me një shpejtësi brilante, dërgon topin mjeshtërisht në rrjetë.

Polonia është ekipi i radhës pas Portugalisë që merr biletën për në Kupën e Botës.

Lexo lajme interesante

You may also like