Pjesë e klubit të Arabisë Saudite? Benzema ka marrë vendim për të ardhmen e tij

by admin
Spread the love

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka marrë një ofertë fitimprurëse për t’iu bashkuar një klubi të Arabisë Saudite.

Reali është në dijeni të ofertës dhe një burim i klubit i tha “The Athletic” se Benzema tashmë e ka marrë vendimin e tij, por nuk ka komentuar më tej nëse ai e ka pranuar apo refuzuar atë.

Megjithatë, një lojtar veteran i ekipit të parë, duke folur në mënyrë anonime për të mbrojtur pozicionin e tij, i tha “The Athletic” se Reali do të ishte i hapur për të lënë Benzema të largohej nëse ai do të vendoste ta bënte këtë.

Burime të tjera të zhveshtores thanë se Benzema kishte përmendur për herë të parë një “ofertë të madhe nga Arabia” dy javë më parë. Ata thanë se ai nuk tha se çfarë do të bënte, por se po e konsideronte atë.

Benzema ka qenë në Real që nga viti 2009 dhe është golashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave të klubit me 354 gola, pas vetëm Cristiano Ronaldos, i cili shënoi 450.

Një fitues i Topit të Artë të vitit 2022, ai ka bërë 647 paraqitje për klubin – i pesti në listën e të gjitha kohërave pas Raul, Iker Casillas, Manolo Sanchis dhe Sergio Ramos.

Ndeshja e fundit e Real Madridit për sezonin 2022/23 është në shtëpi me Athletic Bilbaon të dielën. Benzema, megjithatë, mund të humbasë ndeshjen pasi mori pesë qepje në këmbën e tij të djathtë pas një lëndimi që pësoi në fitoren kundër Rayo Vallecanos.


Top Channel

You may also like