“Përputhen” e “Big Brother”, edhe Blerim Latifi ka disa fjalë për to

by admin
Spread the love

Analisti politik Blerim Latifi ka reaguar për raportimet në media që po bëhen për reality-show “Përputhen” e “Big Brother”, si dhe ato rreth fundit të botës.

Ai përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se ai zgjedh popullin që pëlqen përrallat si ato të parat, për shkak se çmon kultin e jetës dhe të krijimit.

“Për një arsye: populli i parë çmon kultin e jetës e të krijimit, ndërsa i dyti kultin e vdekjes e të shkatërrimit”, ka thënë ai.

Postimi i plotë:

Midis një populli që pëlqen përrallat e “Përputhen” e “Big Brother” dhe një populli që pëlqen përrallat për fundin e afërt apokaliptik të botës, unë do të zgjedhja të parin, padiskutim.

Për një arsye: populli i parë çmon kultin e jetës e të krijimit, ndërsa i dyti kultin e vdekjes e të shkatërrimit.


Lexo lajme interesante

You may also like