PDK dënon dhunën në veri, veprimet të bëhen me partnerët ndërkombëtarë

by admin
Spread the love

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas ngjarjeve që ndodhën sot në Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan.

Kjo parti dënon dhunën në veri nga grupet e dirigjuara nga Serbia.

“Partia më e madhe opozitare ka bërë thirrje për përmbajtje, rend dhe qetësi, ndërsa i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës që ta vlerësojë situatën e sigurisë dhe veprimet t’i ndermarrë në koordinim me partnerët ndërkombëtarë”, thuhet në reagimin e PDK-së përcjell Klankosova.tv

“Në këtë moment, të vetëdijshëm se përshkallëzimi i situatës nuk i sjellë asnjë dobi Kosovës, bëjmë thirrje për përmbajtje, rend dhe qetësi, për t’i lënë hapësirë respektimit dhe zbatimit të vullnetit të qytetarëve. Ftojmë qeverinë që ta vlerësojë situatën e sigurisë dhe veprimet t’i ndermarrë në koordinim edhe me partnerët ndërkombëtarë”, thuhet në reagim.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

You may also like