Pavard: Frymëzimi im quhet Olivier Giroud.

by admin
Spread the love

Që kur Benjamin Pavard u largua nga Bayern Munich për t’u bashkuar me Interin, kujtimi i Milan Skriniar u zhduk në një çast. Krahu i djathtë i Simone Inzaghit këtë sezon ka pushtuar audiencën kërkuese të San Siros me paraqitje bindëse dhe të paharrueshme, madje edhe në tokë ndërkombëtare, duke fituar skudetton e yllit të dytë dhe duke u bërë zyrtarisht pjesë e historisë së klubit milanez.

Nga titulli në Kampionatin Evropian.

Mbrojtësi zikalter tani është në kampin stërvitor me kombëtaren franceze, në funksion të fillimit të afërt të Kampionatit Evropian 2024 në Gjermani në të cilin do të marrë pjesë.

Një gol i ri dhe ambicioz për Benjin, i cili sigurisht është në krye të hierarkive të trajnerit. Didier Deschamps. Një gur themeli i kombëtares, e cila ka mësuar ta njohë që në Botërorin 2018 në Rusi.

Fjalë të dashura. Në intervistën dhënë për Canal+, mbrojtësi i Interit ka folur për bashkëlojtarin e tij Olivier Giroud, i sfiduar për herë të parë si kundërshtar këtë vit në derbin kundër Milanit:

“Më kujtohet kur isha i vogël dhe e pashë të luante në televizor. Ai ka qenë gjithmonë burim frymëzimi sepse ka ndërtuar veten dhe ka ditur të përgjigjet gjithmonë kur ka marrë kritika. Për mua është një sulmues i madh, është një njeri i madh, një model për mua me mentalitetin e tij.

You may also like