Paul Pogba jashtë Botërorit, Deschamps e gjen zëvendësuesin në Itali

by admin
Spread the love

Paul Pogba nuk ia doli dot të jetë gati për Botërorin e Katarit, edhe pse shmangu operacionin qëllimisht. Trajneri Didier Deschamps do të duhet të bëjë pa kampionin e botës, por alternativat nuk i mungojnë.

Trajneri i “Gjelave” e ka gjetur zgjidhjen në kampionatin italian raporton “L’Equipe”. Pjesë e Francës në “Katar 2022” pritet të jetë Tanguy Ndombele, mesfushori që Napoli e ka marrë në huazim nga anglezët e Tottenham.

Këtë sezon në kampionatin italian ai është aktivizuar në 10 ndeshje dhe pesë prej tyre i ka nisur nga minuta e parë. Ndombele ka luajtur edhe 5 duele në Champions League, duke shënuar edhe një gol kundër Rangers.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like