Pas Adama Traores, Barcelona kërkon huazimin e lojtarit të Dortmund

by admin
Spread the love

Barcelona synon që të bëj lëvizje në afatin kalimtar të janarit dhe ta forcojë skuadrën, shkruan gazeta spanjolle “Marca”.

Prioritet për skuadrën “Blaugrana” sipas mediave spanjolle është forcimi i mbrojtjes, dhe Xavi është duke këkuar mbrojtës të krahut.

Barça thuhet se e ka kontaktuar skuadrën e Borussia Dortmundit për të pyetur rreth situatës së tij. Mbrojtësin belg, Barcelona e do si huazim deri në fund të sezonit.

Megjithatë, Barcelona fillimisht duhet ta shesë Ousmane Dembelen i cili merr pagë vjetore shumë të madhe. Meunier me Dortmundin sivjet ka luajtur në 24 ndeshje në të gjitha garat. Ka shënuar dy gola dhe ka asistuar pesë herë.

Lexo lajme interesante

You may also like