Parashkimi i motit

by admin
Spread the love

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë i ftohtë, ndërsa në shumë vende nëpër lugina dhe në Shkup do të ketë mjegull të dendur. Nga pasditja do të krijohet mjegull, ndërsa gjatë ditës të nesërme do të mbajë mot me diell me vranësira mesatare dhe qetësi.

Në mbrëmje dhe sidomos gjatë natës do të formohet sërish mjegull, sidomos në lugina.
Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga minus 4 deri në plus dy në juglindje të Maqedonisë, ndërsa gjatë ditës do të rritet deri në 9 gradë në vende me mot me mjegull.

Në Shkup, meteorologët parashikojnë që mëngjesi do të kalojë me paraqitje të mjegullës, e cila do të ulet rreth mesditës. Në mbrëmje e sidomos gjatë natës do të formohet sërish mjegull e dendur.

The post Parashkimi i motit appeared first on TV-SHENJA.

You may also like