Parashikimi, për fundjavë moti stabil, nga e mërkura sërish reshje

by admin
Spread the love

Gjatë fundjavës dhe në dy ditët e para të javës së ardhshme do të përqendrohet moti stabil dhe me diell, me dukuri të vranësirave të vogla deri mesatare. Temperaturat e mëngjesit do të jenë më të ulëta. Temperaturat e mëngjesit do të jenë më të ulëta, ndërsa të ditës në rritje graduale, kumtoi DPHM.

Reshje të reja priten të mërkurën nga fundi i ditës.
Temperaturat nesër do të jenë prej dy deri 10 gradë në mëngjes, ndërsa gjatë ditës do të arrijnë maksimum 24 gradë.

Javën e ardhshme më ngrohtë do të jetë të martën, 27 gradë, përderisa në ditët e tjera temperaturat do të lëvizin prej 16 deri 26 gradë.

You may also like