Palestra sportive e Istogut në gjendje të mjerueshme (VIDEO)

by admin
Spread the love

Palestra sportive në qytetin e Istogut ka mbetur në gjendje të mjerueshme si pasojë e një stuhie që ndodhi muaj më parë.

Kur bie shi, çatia e kësaj palestre rrjedh ujë gjithandej, kështu duke ua pamundësuar sportistëve që t’i kryejnë stërvitjet.

Trajneri i basketbollit, Fikret Shatri, ia ka dërguar një video redaksisë së Klan Kosovës përmes së cilës mund të shihet gjendja aktuale e kësaj salle.

Një javë më parë, Shqip ka realizuar edhe kronikë rreth gjendjes së kësaj palestre.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv 

You may also like