Vijojnë dorëheqjet e funksionarëve të RDK-së

Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi ka paralajmëruar dorëheqjen e tij dhe të gjithë funksionarëve të partisë që ai drejton, nga …

Grubi: Vesel Memedi të tërheq dorëheqjen

Deklarata e Vesel Memedit është e përshpejtuar, mendoj do të shqyrtojë vendimin dhe do të tërheqë dorëheqjen, ka thënë sot …

Hungaria nuk e jep Nikolla Gruevskin – VIDEO

Gjykata e Budapestit ka refuzuar kërkesën e Ministrisë së drejtësisë për ekstradimin e azilantit Nikolla Gruevski. Ai akuzohet për organizimin …

Fundi faqebardhë i Vesel Memedit dhe tragjikomedia e aktivis …

E kemi tallur, e kami kritikuar, e kemi marrë mëri mirëpo gjesti i Vesel Memedit për dorëzimin e mandantit të …

Arta Toçi në vend të Vesel Memedit?

Pasi Kuvendi ta konstatojë dorëheqjen e Vesel Memedit nga posti i deputetit, e radhës në listën për deputetë është Arta …

Aleanca e Selës bëhet me 3 deputet, dorëzon mandatin deputet …

“Sot së pari nuk mund të ketë Pazar me vendin ministror sepse kjo ministri u ka takuar gjithmonë shqiptarëve. Unë …

Memedi: Funksionarët e RDK-së tërhiqen nga të gjitha funksio …

“Sot së pari nuk mund të ketë Pazar me vendin ministror sepse kjo ministri u ka takuar gjithmonë shqiptarëve. Unë …

Rregullat e reja: Nga 1 Janari, më e lehtë të punosh në Gjer …

Te premten, Këshilli Federal në Gjermani do të trajtojë paketën e emigracionit. Javën e parë të qershorit, ligji mbi emigracionin …